Dünkü Ziyaretçi 35
Bugünkü Ziyaretçi 39
Toplam Ziyaretçi 166682
 

DR. GUY BERARD
Fransız asıllı Dr. Guy Berard tıp hayatına cerrah olarak başlamasına karşın daha sonra kulak-burun-boğaz uzmanlığını tercih etti ve bugün dünyada dev bir konsantrasyon yöntemi olarak tanınan yöntemini inşa etmeye başladı.  Dr. Berard’ın  ilk 5 yıllık çalışmasını takip eden yıllarda yaptığı klinik çalışmalar, denemeler ve tecrübelerden sonra yöntemi bugün, 1960'dan bu yana dünyaya hizmet vermektedir.

www.drguyberard.com

Uzun yıllar Fransa ile ABD arasında çalışmalarını sürdürürken, Autism Resarch Institute Başkanı Dr. Bernard Rimland www.autism.com tarafından Berard Yöntemine AİT unvanı verilmiştir. Ondan sonra Berard AİT Yöntemi olarak tanınmıştır. AİT’nin açılımı Auditory Integration Training (İşitsel Algı Yöntemi) demektir.

G. Berard, bugün dünyaca tanınan ve bilimsel çalışmaların yapıldığını gösteren rapor sonuçlarına dayanarak ve de bir kulak-burun-boğaz doktoru olarak, yönteminin felsefesinin temellerini aşağıda belirler.

* Davranışlardaki olumlu değişmeler işitmenin dinlemeye dönmesi ile olur.
* Konsantrasyon ve algının yükselmesi içinişitme dinleme’ye döndürülmelidir.
* Dış dünyayı nasıl algıladığımız, sesleri nasıl algıladığımıza bağlıdır. Bu yüzden sesi işlediğimiz ve süzdüğümüz zaman algımız da değişir.
* Öğrenmede sağ kulak baskın olmalıdır. Sağ ve sol kulak aynı derecede baskın da olabilir. Öğrenme kulağı sağ kulaktır ve bu yüzden Berard AİT Yöntemi sağ kulağı eğitir.
* Eğitimde kullandığı cihazın adı Earducator’dir. www.earducator.com Sol kulakla dinlemek konsantrasyon ve algı bozukluklarına yol açar. Bu yüzden algı ve konsantrasyonda ancak alçak, orta ve yüksek frekansların birlikte İşlenmesi ve süzülmesi ile en yüksek verim elde edilir.