Dünkü Ziyaretçi 73
Bugünkü Ziyaretçi 23
Toplam Ziyaretçi 170679
  SELVİ BORAZANCI PERSSON

SELVİ BORAZANCI PERSSON 1948 yılında Çanakkale’de doğan Selvi Borazancı Persson, 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Kayseri Lisesinde ve İstanbul Kültür Kolejinde felsefe-psikoloji-sosyoloji öğretmenliği yaptı. İstanbul’da kendi adına açtığı ‘Özel Selvi Abla Anaokulu’nun müdürü olarak çalıştı. Evlilik nedeniyle taşındığı İsveç’te 28 yıl yaşadıktan sonra 2004 yılı Şubat ayında Antalya’ya yerleşti. İsveç’te yaşayan Türk çocuklarının İsveç toplumuna uyum sağlaması konusunda rehberlik çalışmaları yaptı. 1978 ve 1982 doğumlu 2 erkek çocuk annesidir.

İsveç’te ’Humanova Europeiska Psykosyntesuniversitet’ den aldığı öğrenimle ’Bireysel gelişim’ konulu seminer ve ’workshop’ çalışmaları yaptı. ’İletişim’ konusundaki doktora tezi ile ’otizm’ fenomeninin içine girerek özel eğitime yöneldi. İsveç’teki ’Riksföreningen Autism’ Derneğinde 2 yıl bölge temsilcisi olarak eğitimci ve terapist olarak çalıştı. Türkiye’de Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği olan ODER’in sitesinde ‘İzdüşümü’ köşesinde otizm konusundaki bilgilerini halen paylaşıyor.

Eşi Lars Persson ile birlikte 1999 yılında Stokholm, 2003 yılında Kalifornia San Diego’da Berard Metodu’nu kurdu. Türkiye’nin diğer şehirlerinde kurulma aşamasında olan Berard Metodu ilk kez Antalya’da 18 Mart 2004 yılında kuruldu.