Dünkü Ziyaretçi 49
Bugünkü Ziyaretçi 9
Toplam Ziyaretçi 156993
 

Hızlı okuma, insanların doğuştan sahip oldukları bir kabiliyet değildir. Bilakis üzerinde çalışma yapılırsa kazanılacak bir kabiliyettir. Dr. Cecil J.Mulline’nin gözlemleme yapmak için açtığı kurslarda, 13 yaşını bitiren ve zekâ seviyesi 75-105 arasında değişen öğrenciler yaklaşık olarak dakikada 3000 kelimeye ulaşabilmişlerdir. Bu gözlemler ispat eder ki, okuma hızı bilimsel yöntemlerle yükseltilebilir.

Ancak doğuştan sahip olunan bazı farklar bu kabiliyetin daha hızlı gelişmesine sebep olabilir. Daha çocukken hafıza eğitimi alan ve göz kaslarını yanal-dikey olarak geliştiren bir kimsenin daha çabuk öğreneceği ve akranlarına kıyasla daha fazla kelime okuyacağı muhakkaktır. Bu da 3-7 yaş arası eğitiminin önemini ortaya çıkarmaktadır. 

Hızlı okuma kabiliyeti; bisiklete binme, araba kullanma ve yüzme gibi bir kere öğrenilince hayat boyu sürüp gidecek olan eylemlerimizdendir. Bu yüzden hızlı okuma kabiliyeti kaybedilmez. Ancak şu kadar var ki, nasıl devamlı yüzen veya sürekli bisiklete binen bir kimse, bu eylemleri arada bir yapanlara kıyasla daha çabuk ve ileridedirler. Aynı bunun gibi, hızlı okuma tekniklerini devamlı kullanan ve egzersiz yapanlar da bu teknikleri arada bir kullananlara kıyasla çok daha çabukturlar ve daha fazla kelime okuyabilirler. Ne kadar fazla egzersiz yapılırsa o kadar gelişme gösterilir. Bununla birlikte, ne kadar da ara verseniz, eski durumunuza asla dönmez ve bu eğitimi almamış birisinden çok daha fazla kelime okuyabilirsiniz.

Merkezimizden alacağınız  BERARD METODU +HIZLI OKUMA+GÖZ EGZERSİZLERİ  +DİKKAT ÇALIŞMALARI  HAYATINIZI TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK